Fundusze Europejskie
Artykuł
Droga Mielec-Kolbuszowa otwarta
zdjecie
Przebudowa drogi Mielec-Kolbuszowa wraz z budową obwodnicy Kolbuszowej oficjalnie się zakończyła. Inwestycja o wartości 76 mln zł jest współfinansowana z Programu Rozwój Polski Wschodniej. Dotacja wyniosła 43 mln zł.

Zmodernizowany, ponad 20-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 875 usprawni komunikację Mielca z Kolbuszową i krajową drogą nr 9, a także leżącymi dalej na wschód Sokołowem Małopolskim i Leżajskiem. W Świerczowie, gdzie droga była szczególnie kręta, ścięto łuk i wybudowano nowy most. Mogą na niego wjeżdżać pojazdy do 50 ton.

Na moście w Świerczowie odbyło się uroczyste otwarcie drogi. Wzięły w nim udział władze regionu oraz Michał Ziętara, dyrektor Departamentu Programów Ponadregionalnych w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego.

Obwodnica Kolbuszowej pozwoli wyprowadzić z centrum miasta ruch samochodów, w tym pojazdów ciężkich. Teraz będą one poruszać się po około kilometrowej „małej obwodnicy”, z dwoma rondami w obrębie ul. Mieleckiej i ul. Tarnobrzeskiej i z mostem na rzece Nil.

Realizacja projektu wraz z projektami komplementarnymi (głównie z budową mostu w Połańcu i z obwodnicą Mielca) przyczyni się do stworzenia szybszych i bezpieczniejszych połączeń pomiędzy ośrodkami społeczno-gospodarczymi województw: podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Źródło zdjęć: Województwo Podkarpackie.

Źródło: polskawschodnia.gov.pl
Podziel się na: WykopFacebookBlipSledzikFlakerTwitter