Fundusze Europejskie
Dobre projekty
Polskie jednostki naukowe coraz częściej chronią swoje wynalazki
2012-06-28
Dzięki funduszom Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Polska Fundacja Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religii skorzystała z możliwości ochrony patentowej swoich rozwiązań, które powstały w ramach prac nad sztucznym sercem.
Sprawdź, jak zmniejszyć koszty ekspoatacyjne budynku. Zaoszczędź od kilku do nawet kilkudziesięciu procet rocznie
2012-04-04
Zamów bezpłatny audyt energetyczny zaim zaczniesz moderizować swój budynek.
Wrocławskie Centrum Badań EIT+ , czyli nauka i innowacyjny biznes
2012-04-03
Wrocławskie Centrum Badań EIT+ powstało dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej - jest to pierwsza i podstawowa kwestia. EIT+ powstało bowiem dzięki funduszom strukturalnym i bez tej pomocy powstać nie mogłoby. W  aktualnej sytuacji w polskiej nauce nie byłoby bowiem możliwe skupienie 700 mln zł na zupełnie nowej inicjatywie, ograniczając tym samym finansowanie dotychczasowych podmiotów. Opór środowiska byłby zbyt duży.
Bezpłatna ekousługa dla Twojej firmy
2012-03-06
Czy wiesz, że nawet właściciele niewielkich firm mają do spełnienia szereg obowiązków w zakresie ochrony środowiska?
Unijny projekt MADE: Na ratunek rekinom!
2012-01-19
Na całym świecie dramatycznie spada populacja rekina oceanicznego. Jest to związane nie tylko
z przełowieniem, ale również połowami tuńczyka, podczas których ginie wiele rekinów. Komisja Europejska przeznaczyła 2,98 mln euro na wsparcie ochrony tego zagrożonego gatunku w ramach projektu MADE.
EGB Investments S.A. Gazelą Biznesu 2011 roku
2012-01-04
EGB Investments S.A. otrzymała prestiżowe wyróżnienie Gazela Biznesu w rankingu najdynamiczniejszych małych i średnich firm. Publikowane przez dziennik „Puls Biznesu” jest dwunastym już zestawieniem przedsiębiorstw o stabilnej pozycji na polskim rynku biznesowym.
Zapraszamy przedsiębiorców oraz pracowników naukowych do wzięcia udziału w projekcie B+R dla Wielkopolski!
2011-11-30
Wielkopolski Związek Pracodawców Prywatnych (WZPP), Członek PKPP Lewiatan w partnerstwie z Instytutem Zachodnim, rozpoczął właśnie realizację Projektu "B+R dla Wielkopolski". Inicjatywa służy budowaniu trwałych relacji ludzi nauki i przedsiębiorców, poprzez cykl szkoleń i warsztatów oraz staży w firmach Wielkopolski. Celem strategicznym podejmowanych działań jest skojarzenie potencjału stron,  promocja wyników badań naukowych, pomoc w nawiązywaniu kontaktów pomiędzy przedsiębiorcami, a naukowcami, jak również propagowanie postawy przedsiębiorczości w środowisku naukowym.
Ciekawa wiedza, nowi ludzie i wynagrodzenie
2011-11-07

Zapraszamy pracowników naukowych z województwa wielkopolskiego do wzięcia udziału w Projekcie FORESIGHTwww.foresight.projekty-iz.pl.

Polska pięknieje, choć z przeszkodami
2011-11-03
Unijny projekt adaptacji popegeerowskich obiektów na bazę turystyczną najpierw został przez urzędników odrzucony, a później nagrodzony w konkursie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.
Rozwój kompetencji technicznych pracowników sieci Renault w Polsce
2011-10-26
Wywiad z Jerzym Górskim, Kierownikiem Projektu w ramach projektu "Rozwój kompetencji technicznych pracowników sieci Renault w Polsce”